Dayanışma İçin Müzik: Nightmares On Wax (DJ Set) presented by Selectist, Öncesi: Yakuza

Dayanışma İçin Müzik konserleri kapsamında; trip-hop, breakbeat ve elektronik müziğin öncü DJ ve prodüktörlerinden Nightmares On Wax ile Selectist sunumuyla 31 Mart akşamı buluşuyoruz. Geceyiyse Yakuza’nın DJ set'iyle açıyoruz.

Pozitif olarak dayanışmanın gücüne inanıyoruz, yaşadığımız bu felaketin etkilerini ancak dayanışmayla ve birlikteliğimizle azaltacağımızı biliyoruz. Kültür-sanat kurumları paydaşları olarak; sanatçılarla ve sanatçı yönetim ekipleriyle dayanışma içerisinde, topluma destek olacağımız ve kültür-sanatın sürdürülebileceği bir süreç için çalışıyoruz. Bütün ahalimizi ve müziksever misafirlerimizi bu sürecin bir parçası olmak üzere davet ediyoruz ve desteklerini bekliyoruz. 

23 Mart - 15 Nisan tarihleri arasında Babylon’da gerçekleştireceğimiz “Dayanışma İçin Müzik” konserlerinin bilet gelirlerinin tamamını 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem felaketlerinden etkilenenlere yardım amacıyla bağışlayacağız. Programda yer alan sanatçılarımızın değerli destekleriyle mümkün olan bu dayanışma konserlerin bilet satış gelirleri, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın yarattığı deprem felaketinden etkilenen müzik öğrencilerine ve eğitmenlerine enstrüman temin etmek üzere kullanılacak “Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu”na katkıda bulunacaktır. Biletix ve Mobilet’in destekleriyle, yapılacak olan satışlarda hizmet bedeli eklemesi yapılmayacaktır. Detaylı bilgi için: https://babylon.com.tr/tr/dayanisma-icin-muzik

Nightmares On Wax

İngiliz DJ ve prodüktör George Evelyn, nam-ı diğer Nightmares On Wax, 90’lar post rave ve İngiliz elektronik müzik sahnesinin en parlak projelerinden biri olarak çıkış yaptı. Elektronik müziğin en önemli plak şirketlerinden Warp Records’un katalogunda yer alan en eski sanatçılarından biri olarak 30 yıldır üretimlerine devam ediyor. Electronica, caz, hip-hop, dub, funk, soul ve techno gibi türleri bir araya getirerek trip-hop ve chill out sound’una yön verdiği 8 albümünün ardından son albümü “Shout Out! To Freedom”ı 2021’de yayımladı. Özgürlüğün ne anlama geldiğini konu eden albümde Beautiful People, Shabaka Hutchings, Haile Supreme, Wolfgang Haffner, Greentea Peng, OSHUN, Pip Millett, Sabrina Mahfouz ve Mara TK gibi isimler Evelyn’e eşlik ediyor. 

Gecenin biletlerine Biletix’ten ve Mobilet’ten ulaşabilirsiniz. 

Etkinlik Programı

21:00 Kapı Açılış
21:30 Yakuza
22:00 Dayanışma İçin Müzik: Nightmares On Wax presented by Selectist

Konum