Bant Mag. sunar: 10. Yıl Aşkına – BaBa ZuLa, Dandadadan, Gaye Su Akyol, Norrda

Geride bıraktığımız 10 yılı Bant Mag.’sız düşünebiliyor musunuz? Bant Mag. ekibi düşünemiyor.

1890 ve VANS’in katkılarıyla


Baba Zula

Dandadadan

Gaye Su Akyol

Norrda

+

VANS Tour II

(kısa film gösterimi)

Geride bıraktığımız 10 yılı Bant Mag.’sız düşünebiliyor musunuz? Bant Mag. ekibi düşünemiyor. Ve bu yüzden ekip tam 10 yıldır “neredeyse” kesintisiz ve “oldukça” düzenli bir şekilde bu dergiyi yayına hazırlıyor, ilham veren her telden üretim ve fikri farklı etkinliklerle sunmaya, birbiriyle buluşturmaya bakıyor. Ekip şimdi diyor ki, “Gelin bu 10 yılı beraberce iyi müzikler dinleyerek kutlayalım ve bir arada olalım.” Doğum günü kıvamındaki gecenin programı da özenle hazırlandı. Bugüne kadar Bant ve Bant Mag. sayfalarında kendini anlatmış, derginin düzenlediği etkinliklerde sahne almış ve ekiple bir dolu hikâyesi olan dört isim 4 Aralık akşamı Bant Mag.’in yıllar içerisinde birçok etkinliğe birlikte imza attığı iki marka 1890 ve VANS’in katkılarıyla Babylon sahnesinde olacak.

Bant sayfalarına konuk olmuş ilk yerli isim olan çok sevgili Baba Zula, zamanında ekibin onu izlemek için soluğu her Cuma Dorian isimli mekânda aldığı ve sahnelere dönüşünü Bant Mag.’ın 10. yaş gecesinde yapacak Dandadadan, özel ve farklı üretimleriyle yıllardır derginin radarında olan Gaye Su Akyol ve Bant’ın ilk günlerinden beri dergi üretimlerinde çokça emeği geçen dostlar Hakan Vreskala ve Deniz Cuylan’ın, Selen Hünerli ile olan projesi Norrda.

Bant Mag. ayrıca gecede Vans kaykay ekibinin Türkiye turnesinin kısa filmi Tour by Vans II’nin de prömiyerini izleyicilerle paylaşmanın heyecanın yaşıyor.

Baba Zula

Türk psikedelik müziğinin en kendine has ekiplerinden Baba Zula, Bant’ın ilk sayısından bugününe dergi için yeri hep farklı olan gruplardan biri oldu. Yeni albümü 34 OTO SANAYİ’yi Türkiye’den önce Japonya’da yayınlayan ve bunun şerefine bir de Japonda turnesine çıkan Baba Zula, her zaman olduğu gibi görkemli ve bol danslı sahne performansıyla Bant Mag.’ın 10. yıl partisinin en hareketli konserlerinden birini verecek. Kasım’da Türkiye’de de yayınlanan 34 OTO SANAYİ, aralık ayında plak formatında raflarda.

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Baba Zula
22:20 Norrda
23:10 Gaye Su Akyol
23:59 DANdadaDAN

Konum