Iron & Wine (Solo & Acoustic)

Iron & Wine, huzur veren melodileriyle 4 Kasım akşamı Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında ilk defa Babylon Bomonti'de!

Amerikalı müzisyen Samuel “Sam” Beam, dinginliğin notalara büründüğü şarkılarıyla izleyicilerini melankolik dünyasına davet ediyor. South Carolina’da doğup büyüyen Samuel Beam’in resim ve sinema akademisyeni olarak başlayan kariyeri, yazıp besteledeği şarkıların demo’larını bir arkadaşına vermesiyle farklı bir yöne saptı. Sub Pop plak şirketinin dikkatini çekmeyi başaran Sam, Iron & Wine adıyla 2002’de kendi stüdyosunda kayda alınan ilk albümü “The Creek Drank the Cradle” ile çıkışını yaptı. Kullandığı akustik gitar, banjo ve perdesiz gitar gibi enstrümanların üzerine sakin ve samimi sesiyle birçok başarılı albüm çıkaran Sam, son olarak Band of Horses vokalisti Ben Bridwell ile kaydettiği Talking Heads, Ronnie Lane, Bonnie Raitt, John Cale gibi isimlerin şarkılarının cover’larından oluşan “Sing Into My Mouth” albümüyle dikkat çekti.

Keşfedin:
Cihan Murtezaoğlu

Tür: Singer-songwriter

Biraz andırıyor: Erkan Oğur, Fikret Kızılok
Mutlaka Dinleyin: Sarı Söz, Uçurtma, Deli

“Künt” ve “Sen Yağmur Dök” adlı projelerden tanıyabileceğiniz Cihan Mürtezaoğlu, Mabel Matiz, Ceyl’an Ertem gibi isimlerle de çalışmalarını sürdürüyor. Cihan Mürtezaoğlu şimdi de solo projesiyle müzikseverlerle buluşuyor.

www.soundcloud.com/cihanmurtezaoglu

Etkinlik Programı

21:00 Kapı Açılış
21:00 Cihan Mürtezaoğlu
22:00 Iron & Wine

Konum