VANS Vanguards: Palmiyeler, Lalalar, DJ Shangri-La

Vans kaykay takımından 4 genç kadın kaykaycının keşif hikayesine ortak olacağımız fotoğraf sergisi ve workshop’larladan oluşan “Vanguards” etkinliği ve ardından “Vanguards”ı kutlayacağımız Palmiyeler ve LALALAR performansları için 4 Nisan akşamı buluşuyoruz!

Vans kaykay takımından 4 genç kadın; Lizzie Armanto, Brighton Zeuner, Yndiara Asp ve Mami Tezuka’nın kaykayı özgün stilleri ve yaratıcılıklarıyla nasıl şekillendirdiklerinin keşfiyle başlayan “Vanguards” etkinliği, 8 Mart “Dünya Kadınlar Günü”nden beri dünyanın farklı şehirlerinde gerçekleşiyor. Vans’in dünya çapında kaykayı geliştirmeye ve sürdürmeye olan bağlılığını gösterdiği “Vanguards” etkinlikleri; “Off the Wall”un yaratıcı topluluklara ilham veren, olanak sağlayan ve destekleyen çeşitli dijital hikaye anlatımlarını 4 Nisan’da İstanbul’a taşıyor. Vans 2018 yılında, kaykay topluluklarını yeni bakış açılarıyla güçlendirirken, yeni bir ifade biçimi getirerek dünyanın her yerindeki çeşitli kaykay parklarında her yaştaki kadına kaykayı öğreten küresel bir girişim başlatmıştı.

LALALAR

Ali Güçlü Şimşek, Barlas Tan Özemek ve Kaan Düzarat’tan oluşan ve ilk konserini geçtiğimiz Ocak ayında Demonation Festivali kapsamında Babylon’da veren LALALAR, psikedelik ve Anadolu referanslı melodilerini elektronik beat’leriyle harmanlıyor. Geçtiğimiz Şubat ayında paylaştıkları “İsyanlar” teklisiyle hem yerli hem yabancı platformlarda yer alarak dikkatleri üzerine çeken üçlü; sallanmadan, eklemlerinizle eşlik etmeden dinlemenin mümkün olmadığı melez bir müzik deneyimi sunuyor.

Palmiyeler

Mertcan Mertbilek, Tarık Töre, Rana Uludağ ve Barış Konyalı’dan oluşan Palmiyeler; gerek şimdiye dek yayınladıkları üç albümleri, gerek de bir parti atmosferinde geçen konserleriyle bağımsız müzik sahnesinin en özel ekipleri arasındaki yerini aldı. Salaş, ferah ve düşsel bir stile sahip Palmiyeler; bir o kadar da niyetini belli eden tını ve tavırlarıyla yeni neslin rock’n’roll kahramanlarından.

DJ Shangri-La

2004 senesinde dinamo.fm’de çalışmaya başlayan Shangri-La, Radar Live Festivali’nin de çekirdek kadrosunda yer aldı. 2010’dan beri Babylon ve birçok diğer festivalin booking’lerini yapan Işıl Kılkış, eklektik seçkilerinde tek bir türe bağımlı kalmayan ve genelde ortak bir duygu veren müziklere yer veriyor. Radyo Babylon ve Radio Adidas’ta “Shangri-La Soundsystem” programlarını yaptı. İstanbul’da Minimüzikhol, Kiki, Babylon, Münferit, Gaspar, Arka Oda, Bina, Kilimanjaro gibi mekanlarda performans gösteren Shangri-La; Glastonbury, Cappadox ve DICE festivallerinde yer aldı.


Biletler için Mobilet!

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Palmiyeler
22:30 LALALAR

Konum