Kendine Has Demonation Festivali No.10

Bant Mag.’ın organizasyonunu üstlendiği Kendine Has Demonation Festivali 2020’nin ilk hafta sonu tam 10. kez düzenleniyor. Bağımsız müzik sahnesinden heyecan verici üretimleri farklı tür ve disiplinler arası dinamiklerin doğrultusunda bir araya getirerek kurgulanan festival, 3-4-5 Ocak’ta geleneksel olarak şehrin iki yakasına yayılacak.

4 Ocak Cumartesi akşamı uzun yıllardır ona ev sahipliği yapan Babylon sahnesini devralacak Kendine Has Demonation Festivali’nde sahnede sırasıyla funk, rock ve Afrika ritimleri füzyonuyla fark yaratan The Kites, son yılların epey fokurdayan stoner rock ekiplerinden Make Mama Proud, yeni albümü öncesinde Cava Grande ve ilk EP’si Son’un ardından heyecanla beklenen konserlerine başlayan Lin Pesto izlenecek.


The Kites

Çocukluk arkadaşları Tan Deliorman ve Ozan Erverdi’den müteakip The Kites’ın funk, rock ve Afrika ritimleri füzyonuyla henüz tanışmayanlar için Demonation harika bir fırsat. Beş kişilik bir kurulumla canlı performanslarını sergileyen ekip, ilk albüm Sunset Vibes’ın ardından harika konserlere imza attı. Dönemler ve türler arası birçok farklı referansla, her şeyden önemlisi iyi hisler ve bol miktarda sallantıyla The Kites’ın bize göre her festivalde bir yeri var.

Make Mama Proud

Son yıllarda epey fokurdayan yeni nesil stoner rock gruplarından Make Mama Proud, 2019 çıkışlı ilk albümünde türün geleneklerini benimsemiş ve gaza basmaktan taviz vermeyen bir grup olduğunu ispatlıyor. Ekin Çimren, Kerem Çınar, Deniz Yurtdaş ve Parham A.G.’den oluşan ekip, festivalin ikinci gününde tansiyonun en yükseldiği anları yaşatacak şarkılarıyla sahnede.

Cava Grande

Portecho’dan tanıdığımız Tan Tunçağ’ın solo projesi olarak başlayan ve zaman içinde sahnede ve stüdyoda farklı kurulumlarla hayat bulan Cava Grande, nostaljik electronica tınısını taze bir yaklaşımla yoğuruyor. 2020 Ocak’ta çıkacak yeni albüm öncesinde Demonation’a konuk olacak Cava Grande’de Tan Tunçağ’a Hazal Döleneken ve Serkan Emre Çiftçi enstrümanlarıyla, Miray Kurtuluş da canlı görselleriyle eşlik edecek.

Lin Pesto

2017 yılında birdenbire hayatımıza giren Lin Pesto, Türkiye müzik tarihinden ikonik parçalara yaptığı synth-pop ve darkwave dokunuşlu coverlarla hızla gönüllere yerleşti. Lin Pesto ismiyle ve maskesiyle anonim, gizemli bir intiba yaratan Ankaralı müzisyen, geçtiğimiz ağustos ayında çıkardığı, kendi parçalarını içeren “Son” isimli EP’sini Tamar Records aracılığıyla yayınladı ve konserlere başladı.

Biletler Biletix'te!

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:00 The Kites
22:00 Make Mama Proud
23:00 Cava Grande
00:00 Lin Pesto

Konum