Elektro Hafız + Grup Ses - Midnight Session

Anadolu ritimlerini yeniden yorumlayan Elektro Hafız, 5 Ağustos Cumartesi gecesi Midnight Session'da Babylon'da. Öncesinde ve sonrasında ise Grup Ses setin başında olacak.

Elektro Hafız

Elektro Hafız, psikedelik yaklaşımı Anadolu tınılarıyla kesiştirdiği kayıtlarla tanınıyor. Köln'de yaşayan Elektro Hafız, özellikle Almanya'da sıklıkla performanslar veren bir isim. İlk albümünü İspanyol plak şirketi Guerssen ile plak formatında yayınlayan Elektro Hafız, Kenya, Fransa, Türkiye, İsviçre, Avusturya ve Almanya’dan farklı sanatçılarla çalıştı. Aynı ismi taşıyan albümün dub versiyonunda da Türkiye’den Grup Ses, Hey Douglas, Komadub, Alphadub, Onofon ve DaFrogg’un ortak çalışmaları yer alıyor.

Grup Ses

Hollanda, Belçika, İtalya ve Polonya’da farklı isimlerle performanslar gerçekleştiren Grup Ses, Türkiye’de 60′lar ve 70’lerde yayınlanan Funk ağırlıklı parçaları yeniden editleyerek Hip-Hop ritimleriyle birleştiriyor. Yerli ve yabancı pek çok müzisyenle ortak çalışmaları bulunan Grup Ses, son olarak Alliance’ı dinleyicilerle paylaştı.

Etkinlik Programı

23:30 Kapı Açılış
00:00 Grup Ses Beats
00:00 Grup Ses Beats
00:30 Elektro Hafız

Konum