Metroplane (Alex Metric & Aeroplane DJ set)

Alex Metric ve Aeroplane'in sırt sırta vererek 3 saat boyunca aralıksız setin başında olacakları ortak projeleri Metroplane 6 Mayıs'ta Babylon'da.

Alex Metric

Londralı DJ ve prodüktör Alex Metric, Guildford’da müzik eğitimi aldıktan sonra house, breakbeat ve tekno müzik dünyasına adım attı. Zamanla french house ve rock müziği birleştirdiği parçaları ile adını duyurmaya başlayan Metric, dans müziğinin merak uyandıran isimlerinden biri oldu. Kendi müziği kadar Foals, Depeche Mode, La Roux, Phoenix ve Bloc Party’nin şarkılarına yaptığı remikslerle de adından söz ettiren Alex Metric; Snow Patrol, The Indafelds ve Robbie Williams'ın şarkılarına yapımcı olarak imza attı. Glastonbury, Nos Alive, Tomorrowland, Electric Forest gibi önemli festival ve kulüplerde performans sergileyen Alex Metric, farklı türlerden aldığı ilham ve enerjiyi dans pistlerine taşıyor.

Aeroplane

Vito De Luca ya da bilinen adıyla Aeroplane ilk olarak yerel kulüplerde nu-disco setleriyle tanınmaya başladı. Kendine özgü analog house tarzını dans dünyasına kabul ettiren Aeroplane, Justin Timberlake’in “Suit and Tie”, Charli XCX'nin “Boom Clap” ve Mystery Skulls’un “Paralyzed” parçalarına yaptığı remiksleri ile dikkatleri üzerine çekti. Disko müziğin üstadı Giorgio Moroder’den ilham alan Aeroplane, Mayer Hawthorne ve Kimbra'nın da yer aldığı yeni çalışmalarıyla müziğini dinleyicilerle buluşturmaya devam ediyor.

Etkinlik Programı

23:00 Kapı Açılış
00:00 Tolga Duyan
00:00 Tolga Duyan
23:59 Metroplane

Konum