Dengue Fever (Planet of Sound)

Los Angeles merkezli Dengue Fever, Kamboçya usulü pop müziği psychedelic rock’la harmanladıkları eşsiz tarzlarıyla Babylon Bomonti’de sahne alıyor.

Ethan ve kardeşi Zac Holtzman’ın Kamboçya’ya yaptıkları bir geziden aldıkları ilhamla 2001 yılında tohumları atılan Dengue Fever, bir karaoke kulübünde keşfettikleri kıvrak sesli Cchom Nimol’un ardından basta Senon Williams, gitarda David Ralicke ve davulda Paul Smith’in katılımıyla son halini alan altı kişilik bir oluşum. Dengue Fever, uzak topraklardan topladıkları pop, funk, caz ve sörf müziklerini Kamboçya tarzıyla uzun bir aradan sonra yeniden Babylon'da birleştiriyor.

Keşfedin:
Palmiyeler

Tür: Surf Rock

Biraz andırıyor: Real Estate, Mac Demarco, Kurt Vile
Mutlaka Dinleyin: Palmiyeler, Yapamam, Her Şey Anlamsız

Palmiyeler, ilk EP si "Palmiyeler"i 2015 yılında grubun kendi bandcamp sayfası üzerinden yayınladı. EP'nin ardından alternatif sahneden gördükleri yoğun ilgi üzerine konserler vermeye başladılar. New Wave ve Surf Rock tınılarını gevşek Indie Rock tonlarıyla birleştiren Palmiyeler, Kilink'ten hatırladığımız Mertcan Mertbilek ve Tarık Töre tarafından davullara Rana Uludağ'ın dahil edilmesiyle oluşturuldu. Palmiyeler'e canlı performanslarında klavyede ve ikinci gitarlarda Barış Konyalı eşlik ediyor.

Grupla ilgili daha faza bilgi almak ve EP'yi dinlemek için;

palmiyeler.bandcamp.com

facebook.com/palmiyelerr

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:00 Palmiyeler
22:00 Dengue Fever

Konum