Nights By You presents: Kwabs

Deneysel ritimlerle zenginleştirdiği güçlü bariton vokaliyle soul ve gospel’e yeni bir soluk kazandıran Kwabs, Nights by You’nun katkılarıyla 7 Ekim Cuma akşamı ilk kez Babylon sahnesinde!

Deneysel ritimlerle zenginleştirdiği güçlü bariton vokaliyle soul ve gospel’e yeni bir soluk kazandıran Kwabs, Nights by You’nun katkılarıyla 7 Ekim Cuma akşamı ilk kez Babylon sahnesinde!

İngiliz müzisyen, DJ ve aktör Goldie’nin genç yetenekleri bir araya getirdiği BBC’nin “Goldie’s Band: By Royal Appointment” programında dikkatleri üzerine çeken Kwabs, 2011’de Buckingham Palace’ta, Prens Harry’nin de katıldığı bir canlı yayında performans verdi. Corinne Bailey Rae’nin “Like a Star” ve James Blake’nin “The Wilhelm Scream” parçasına getirdiği yorumlarla Youtube’da bir milyona yakın izlenmeye ulaştı. MTV ve BBC Radio gibi prestijli kurumların dikkatini çeken Kwabs, 2014 çıkışlı ilk kaydı “Wrong or Right” EP’sini; BANKS, Sohn, Ben Pearce gibi isimlerle birlikte kaydetti.

Geçen sene eylül ayında yayınladığı hit parçası “Walk” ile İngiltere’nin yanı sıra birçok Avrupa listesini kasıp kavuran sanatçı, iTunes listelerinde de bir numaraya yükselmeyi başardı. Kwabs’ın ilk albümü “Love & War”da yer alan “Walk” aynı zamanda BBC yapımı dizi The Musketeers’ın ikinci sezon tanıtım müziği olarak kullanıldı ve FIFA15’in müzikleri arasında da yer aldı.


Orkun Bozdemir (Midnight Session) // 7 Ekim Cuma

DJ ve müzik direktörü Orkun Bozdemir, tech-house ve minimal techno janrlarında karanlık öğelerin sınırlarını deep house, jazzy house’un sınırlarını  ise funky ritimlerle genişletiyor. Lounge FM 96 ve FG 93.7 deneyimleriyle müzik dünyasına adım atan DJ, 2010 yılında kendi plak şirketi Soul Revue’yi kurdu. Electronica Festival ve Chill-Out Festival gibi etkinliklerde de organizatör, mekan işletmeciliği ve DJ’lik yaparak kariyerini güçlendiren Bozdemir, 2013 yılında Avrupa’nın prestijli sahil festivali Garden Festival’de çalan ilk Türk DJ olma unvanı taşıyor.

Etkinlik Programı

21:30 Kapı Açılış
22:30 Kwabs
23:59 Orkun Bozdemir

Konum