Jack White

Günümüzün en yetenekli müzisyen ve prodüktörlerinden, efsanevi The White Stripes kurucusu Jack White, Babylon’un kabına sığmayan konserler serileri kapsamında Türkiye’de ilk kez 7 Kasım Cuma akşamı Garanti Bankası ana sponsorluğunda Volkswagen Arena'da!

Önemli not: Sınırlı sayıda satışa sunulan avantajlı ön satış biletleri için www.jackwhiteistanbulda.com adresine giriş yaparak bilet kodunuzu almanız gerekmektedir. Sınırlı sayıda avantajlı biletler 120TL yerine 80TL ve sadece iki gün için satışta olacaktır.

Babylon’un kabına sığmayan konserler serisi “Babylon Presents”

Babylon yeni sezonla birlikte ahalisini buluşturmayı amaçlayan festivalleri gibi sezon boyunca farklı mekanlarda küratörlüğünü üstleneceği konserler serisine başlıyor. Babylon bu konserler serisi ile ahalisi ile buluşturmak istediği Babylon ruhuna ve müzikal köküne yakın duran grupları farklı mekanlarda ağırlıyor olacak.

1999 yılında The White Stripes ile birlikte hayatımıza giren, Fell in Love with a Girl, Seven Nation Army, Jack, Icky Thump gibi hitlere imza atan ve Meg White ile arkasında pek çok başarılı albüm bırakan Jack White, ilk solo albüm çalışması olan Blunderbuss'ı 2012’de yayınladı. The White Stripes’ın yanı sıra The Raconteurs ve The Dead Weather gibi gruplarının da kurucu üyesi olan Jack White, Danger MouseDaniele Luppi ve Norah Jones işbirliğiyle Rome adlı albümdeki üç şarkıya da vokal yaptı. Rolling Stone tarafından gelmiş geçmiş en iyi gitaristlerden biri olarak gösterilirken 21. yüzyılın en yetenekli ve üretken isimlerinin başında olduğunu da kanıtladı. Son olarak geçtiğimiz aylarda son yirmi yılın en çok satan plağı rekorunu elde eden ikinci albümü Lazaretto’yu kendi plak şirketi Third Man Records üzerinden XL Recordings ve Columbia Records işbirliği ile yayımladı. 

Etkinlik Programı

18:00 Kapı Açılış
18:00 Gülşah Turgut
20:00 Umut Adan
21:15 Jack White
23:15 Gülşah Güray & Güven Yıldız

Konum