DFA Label Night: Shit Robot(DJ Set) & Juan MacLean (DJ Set )

Dance punk ve elektronik müziğin en önemli kült plak şirketlerinden DFA, en hareketli iki temsilcisi Shit Robot ve Juan Maclean ile beraber Virgin Radio'nun desteğiyle 8 Aralık Cumartesi gecesi Babylon’a çıkartma yapıyor.

Shit Robot ( DJ Set )

90’ların başında Dublin’den New York’a taşınaan Marcus Lambkin bir anda kendini DJ olarak kulüplerde çalarken buldu ve LCD Soundsystem’dan James Murphy ile tanışarak bir süre ortaklaşa projelerde çalıştı. Beraber bir süre çalıştıktan sonra 2004 yılında Almanya’ya yerleşen Lambkin burada kendi parçaları üzerine yoğunlaştı ve DFA Records etiketiyle pek çok single piyasaya sürdü. 2010 yılında Hot Chip’ten Alexis Taylor ve James Murphy gibi isimlerin de yer aldığı ilk albümü From the Cradle to the Rave’i yayınlayan Shit Robot; Dondolo, Kaos, Simian Mobile Disco, Idioma ve The Juan Maclean’in parçalarına yaptığı remix’lerle de adından sıkça söz ettirdi.

Juan MacLean ( DJ Set )

Eski post-hardcore grubu Six Finger Satellite dağıldıktan sonra bir süre elini eteğini müzik camiasından çeken Juan MacLean daha önce grubun teknisyenliğini üstlenen James Murphy’nin ısrarlarıyla 2002 yılında yeniden hünerlerini sergilemeye başladı. Önceki icraatlerinden esintilerle post-punk, euro-disco, electronica, Detroit techno ve Chicago house müziğini birleştirmeyi başaran MacLean yayınladığı bir dizi single sonrasında Less Than Human albümünü yayınladı. Cut Copy ve Shocking Pinks’le turladıktan sonra DFA sanatçılarının bir çoğunun vokal yükünü çeken Nancy Wang ile beraber çalışan MacLean, 2009 yılında The Future Will Come’ı yayınladı. Air, Chromeo, Chicken Lips ve Passion Pit’i remix’leyen Juan MacLean’in bir de DJ Kicks albümü bulunuyor. 

Etkinlik Programı

23:55 Shit Robot and The Juan MacLean

Konum