Güneşin Kadınları: Nabihah Iqbal Live & DJ, kim ki o, Öncesi: larda yüzen

Psikedelik synth’ler ve post-punk ritimlerini birleştirdiği elektro pop sound’uyla Londra çıkışlı prodüktör Nabibah Iqbal, 8 Aralık’ta konuğumuz oluyor! Nabihah Iqbal’ın canlı performansı ardından İstanbul çıkışlı synth-pop ikilisi kim ki o geceye devam ediyor ve sonrasında yine Nabihah Iqbal, DJ kabininin başına geçiyor.

Nabihah Iqbal

Asya kökenli İngiliz prodüktör Nabihah Iqbal, eski adıyla Throwing Shade, etnomüzikoloji eğitimi ardından basit müzik ekipmanlarıyla yaptığı deneysel çalışmalarının ürünü olan “Mystic Places” kısaçalarını 2013 yılında yayımladı. 2015’te Ninja Tune etiketiyle “House of Silk” kısaçalarını paylaştı. Söz yazımının yanı sıra klavye, synth, bateri ve gitar gibi enstrümanların hepsini çalarak bütün rolleri üstlendiği çıkış albümü “Weight of the Heart”ı 2017’de yayımladı. Tate Modern, Tate Britain ve Institute of Contemporary Arts ile yaptığı müzikal iş birliklerinin ardından; 2017’de Barbican Centre’da gerçekleşen retrospektif Basquiat sergisindeki grup performansında yer aldı. 2013’ten beri Londra radyosu NTS’te dünyanın farklı bölgelerinden müzikleri keşfedip paylaştığı bir radyo programı yapıyor.

kim ki o

2006 yılından beri aktif olan İstanbul çıkışlı kim ki o synth-pop ikilisi kim ki o; 2007 ve 2008 yıllarında ev yapımı CD-R’larını kendileri dağıtarak yola çıktı. Grup, ilk mini albümleri “Dans”ı Hollandalı plak şirketi Enfant Terrible bünyesinde 2010’da yayımladı. İkinci albümleri “Grounds”, 2013 senesinde Paris merkezli Lentonia Records aracılığıyla dinleyicilere ulaştı. kim ki o; bugüne kadar Avrupa ve İngiltere’de The Radio Dept., Moon Duo, Jens Lenkman gibi isimlerle birlikte turneledi ve birçok festivalde sahne aldı. 2014 yılında grubun eski kayıtlatını bir araya getiren toplama albüm “Bir, İki…” Amerikalı plak şirketi Ss Records tarafından yayımlandı. İkilinin 2013-2017 arasında kaydettiği parçalardan yola çıkarak son halini alan dördüncü albümleri “ZAN”, Kasım 2017’de dinleyisiyle buluştu. “Çuvallamak” ve “hayal kırıklığı” temaları etrafında şekillenen ve belirsizliğin hâkim olduğu günlerde bağlılığı inşa etme motivasyonuyla yazılan “ZAN”, dinleyenleri dans ettirmeyi umuyor.

Biletler için Mobilet!

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:00 larda yüzen (DJ set)
22:45 Nabihah Iqbal (Live set)
23:45 kim ki o
00:45 Nabihah Iqbal (DJ set)

Konum