Seda Erciyes, Dilan Balkay, Petrichord (DJ Set)

Caz ve hip-hop sahnelerinin iki genç ve güçlü kadın figürü Seda Erciyes ve Dilan Balkay’a 8 Nisan’da eşlik ediyoruz!

Seda Erciyes
1993 doğumlu Seda Erciyes, lise ve üniversite dönemlerinde önemli caz müzisyenlerinden eğitimler almasının ardından müzikallerde, festivallerde çeşitli sahne deneyimleri edindi. 2019 senesinde ise kendi şarkılarını Seda Erciyes ismiyle paylaşmaya başlamasının ardından R&B türünde Türkiye’nin önemli isimlerinden biri haline geldi. 2021’in son çeyreğinde yayınladığı “Uçak” parçasıyla birlikte çıkan oyunlaştırılmış klibi ve kullanıcı deneyimi bazlı oyunu ile adından sıkça söz ettirdi. Son olarak Ocak 2022’de Fransız merkezli plak şirketi Kitsune Musique etiketiyle çıkan, müzik yazarlarınca “feminist marş” olarak tanımlanan “Belly Dancer”ın ardından, şimdi ise ilk sanal performans videosunu yayımlamaya hazırlanıyor.

Dilan Balkay
2013 yılından beri profesyonel olarak müzik yapan Dilan Balkay; Dolu Kadehi Ters Tut, Evrencan Gündüz, Canozan, Sedef Sebüktekin, Ozbi, Gaye Su Akyol, Dilhan Şeşen gibi isimlerin sahne performanslarına, teklilerine, kısaçalarlarına ve albümlerine trompetiyle eşlik etmesiyle tanınıyor. 2018 yılından itibaren kendi bestelerine de ağırlık vermeye başlayan Dilan, 2019’dan bu yana dört tekli ve ilk albümü KUYU’yu Ekim 2021’de yayımladı.

Petrichord (DJ Set)
Seda Erciyes, Şamil Oymak, Hazel, Min Taka ve daha birçok sanatçıya yaptıkları prodüksiyonlarla tanıdığımız Petrichord; hip-hop, R&B, funk ağırlıklı DJ set’leri ile gecenin açılışı ve kapanışında bizimle birlikte olacak.

Biletler Biletix'te!

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:00 Seda Erciyes, Dilan Balkay, Petrichord (DJ Set)

Konum