HAOSSAA, Soft Gates, Hayvansaray

Babylon 9 Şubat Perşembe akşamı İstanbul alternatif müzik sahnesinin son dönemdeki en heyecan verici gruplarını ağırlamaya hazırlanıyor.

Gecenin açılışımı benzersiz canlı performanslarıyla ses getien Hayvansaray yapacak, sonrasında Kim Ki O kadrosunun da içinde yer aldığı elektronik müziğini çok farklı bir tarzda yorumlayan Soft Gates canlı performanslarıyla Babylon sahnesine konuk olacak. Gecenin kapanışı ise son dönemde bir fenomen haline gelen, annelerin en sevdiği grup Haossaa’dan gelecek.

HAOSSAA

Etiketsiz, tasasız, sahnesiz, ışıksız, adaba aykırı sesler... Annenizin favorisi haossaa sinirinizi almak için bu kez babylon'da!

http://haossaa.com/

http://www.myspace.com/haossaa

https://www.facebook.com/pages/Haossaa/111834818842300

Soft Gates

Grandmaster Flash'in analog davul ritmini, minimalism ve histeri ile pekiştirip insanı derin düşüncelere daldıran Soft Gates, hülyalı bir klüp müziği yapmakta.Berk Çakmakçı’nın müzikal üretimlerinden biri olarak hayata gözlerini açan ve ardından kim ki o’dan Ekin Sanaç ve Berna Göl’ün katılımıyla kanlı ve canlı bir konser grubuna dönüşen Soft Gates uzun aralıklarla yapmayı sevdiği performanslarının bir yenisiyle geliyor.

http://www.myspace.com/softgates

https://www.facebook.com/pages/Soft-Gates/164493220227689

http://vimeo.com/23342267

Hayvansaray

Hayvansaray bir oluşumdur. Hayvanların koştuğu, her müzik türüyle coştuğu… Tembel hayvan gibi düşünen, kelimeleriyle dans eden ben ki; ruhundan kükreyen. Var mı beni dinlemeye gelen?” Hayvansaray’ın kendini anlattığı bu cümleler onun anlatılmaz yaşanır bir tecrübe olduğunun sinyallerini veriyor gibi. Çünkü önceden Sinir Harbi adlı işiyle de tanınan Deniz Bolayır’ın tek kişilik projesi Hayvansaray’ın müziğini yaratan hayal gücü pek sınır tanımıyor. Rap, punk, country, folk… Farklı hayvanların ruhlarına girip, bedenlerinden anlattığı anekdotlar her kimyadaki müzikte kendilerini yenileyebiliyorlar. Seyirciler Hayvansaray’ın içinde yaşayanın bir sincap mı, bir hayvansever mi, yoksa bir müzik dehası mı olduğunu merak ededursun, onun ünü kulaktan kulağa dolanarak canlı performanslarını benzersiz bir yerde konumlandırıyor.

00:30 After Party by Berk Çakmakçı @Babylon Lounge

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Hayvansaray
22:40 Soft Gates
23:50 HAOSSAA

Konum